Fontos használati utasítások és biztonsági szempontok
2. Időszakos használat esetén, ha a szűrő hosszabb ideig áll és megszárad, akkor ugyanúgy aktiváld újra, mint először. Egy filtert az élettartama alatt legfeljebb 2-szor aktiváld újra!
Az áztatás után nyisd ki a kifolyó csövet és óvatosan nyomd be a palackot úgy, hogy engedje némi vizet. Néha szénszemcsék láthatók az első vízsugárban. Ezek a szénszemcsék nem károsak. Ilyen esetben addig engedd a vizet, amíg a filter teljesen tiszta vizet ad.
Nézd meg Dave Shanks, az alapító tulajdonos személyes tájékoztatóját is!
Így aktiváld az időzítő csíkot a GO! palackon!
Amikor a szokásosnál lassabban és kevesebb víz folyik a palackból, elérkezett a filter csere ideje!
Cseréld ki a 75 cl-es szűrőt 3 hónap, vagy megközelítőleg 200 liter után!
Cseréld ki a 50 cl-es szűrőt 2 hónap, vagy megközelítőleg 130 liter után!
4. Karbantartás
Tisztítsd a fedőt rendszeresen!
A palack csupán a benne lévő vizet tisztítja meg, ügyelj arra, hogy a kezedről vagy más módon ne kerüljön a tisztítatlan viz a szádba!
Győződj meg róla, hogy a fedél és a szűrő megfelelően vannak meghúzva, hogy jó tömítést biztosítson, de ne húzd túl!
Ne hagyd, hogy a szennyezett víz érintkezzen a külső fedéllel vagy kifolyóval! Nem számít, mennyire jók a Water-to-Go szűrők, csak azt tudják fertőtleníteni, ami a palackban van.
A palackok másodpercenként 10-12 ml-t engednek átfolyni. ami nagyon jó átfolyási sebesség a többi hasonló ivófejekhez viszonyítva! A szűrő szabályozza az áramlási sebességet. Ne szorítsd meg a palackot túl keményen, mivel ez nagy nyomást gyakorolhat a szűrő mögé, és szélsőséges esetekben nyomásmentesítheti a fedelet, amely megakadályozza a palack és a fedél közötti rést, esetleg lehetővé téve a víz számára, hogy megkerülje a szűrőt.
Tartsd be a higiéniai szabályokat mindenhol, ahogy csak lehetséges! Ivás előtt tisztítsd meg a kezedet! A többszörös figyelem növeli a biztonságot.
5. A Water-to-Go légszelep karbantartása
Ha ciripelő hangot ad a palackod, mozgasd meg a videón látható modon 3-4-szer
A szűrő szabályozza az átfolyó víz mennyiségét.
Ne nyomd össze a flakont erősen, mert ilyenkor túl nagy nyomás lesz a szűrő mögött, és szélsőséges esetekben lehet, hogy erős nyomást gyakorolva a zárófedélre az üveg fedele és a pereme között hézag keletkezik, és esetleg lehetővé teszi, hogy a víz megkerülje a szűrőt!
7. Mit tehetsz az elhasználódott filterrel?
A szűrő újrahasznosítható!
A filter burkolat és a záró sapka a műanyag gyűjtőbe kerüljön. A szürke membrán ezután mehet a komposzt halomra ahol biológiailag lebomlik.
Mindenképpen józan ész irányítson, legyél óvatos és igyál biztonságosan! Ha "vad" vidéken gyaníthatóan komoly baktérium és vírus veszélyes vizet tisztítottál vedd fontolóra a filter elégetését.
8. Tisztítás
Mindig kézzel tisztítsd meg a fedelet és a kifolyót. A mosogatógép deformálhatja a fejet ami a biztonságos tisztítást veszélyezteti.